Вуличні світильники забезпечують оптимальне освітлення для безпечного переміщення людей і транспортних засобів в темний час доби. Вони повинні бути енергоефективними, екологічними, гармонійно поєднуватися з ландшафтним дизайном ділянки. Для цього давно і ефективно використовуються світильники вуличного освітлення ЖКУ. Але прогрес не стоїть на місці. На зміну їм приходять світлодіодні прилади.

Для освітлення яких об'єктів застосовуються вуличні світильники

Гарне світло вночі необхідне:

  • На трасах
  • На вулицях
  • У дворах
  • У парках
  • На території підприємств, установ, магазинів, розважальних комплексів, готелів

Вуличні світильники потрібні скрізь, де у вечірній час пересуваються люди або транспортні засоби.

Консольні світильники вуличного освітлення ЖКУ

Світильник ЖКУ

Дані прилади найпоширеніші. В них використовуються натрієві лампи (ДНаТ). Такі лампи випромінюють світло жовтого кольору, звідси і буква Ж в абревіатурі пристрою. КУ позначає консольні вуличні світильники. Незалежно від погоди, світловий потік має жовтий колір і не засліплює водіїв і пішоходів.

Матеріал корпусу

Корпус надійно захищає вуличний світильник від зовнішніх факторів: дощу, вологи, пилу або механічних пошкоджень.

Корпус вуличного світильника виготовлений з алюмінію або сталі з антикорозійним покриттям. Внутрішній відбивач формує і направляє світловий потік. Корпус може мати круглу, овальну, прямокутну форму. Захисне скло-стійке до механічних і погодних впливів.

Джерела світла

Натрієва лампа ДНаТ забезпечує високу світловіддачу, має великий період експлуатації. Вона економічна, працює в широкому діапазоні температур. Може мати різну потужність від 50 до 1000 Вт. Виробники дають гарантію на термін служби лампи до 30 тисяч годин.

Способи кріплення

Для установки світильника ЖКУ використовується спеціальний кронштейн. Він буває приставним, для кріплення збоку до опори, або до рівної стіни. Може кріпитися на шайбі або обичайці до багатогранного, круглого, квадратного стовпа. У магазині Вам підберуть елементи кронштейна до будь-якої конструкції.

Світильник обов'язково встановлюється під необхідним кутом, зазначеному в паспорті пристрою.

Світлодіодне вуличне освітлення доріг

Вимоги до вуличних світлодіодних світильників

Дані прилади, для використання поза приміщенням, повинні мати алюмінієвий корпус зі ступенем герметичності не менше IP65, блоки живлення із захистом від короткого замикання.

Пристрої мають ряд позитивних характеристик:

  • М'яке світло
  • Відсутність мерехтіння
  • Економія
  • Тривалий термін експлуатації

Зовнішнє освітлення займає значну статтю витрат у місцевих бюджетах. Тому зараз, при монтажі нових об'єктів, все частіше встановлюються світлодіодні вуличні світильники.

Порівняння світлодіодних і газорозрядних ламп

Світлодіодна лампа – найсучасніше і енергоефективне джерело світла. Це екологічно чистий продукт. У порівнянні з газорозрядними, світлодіодні лампи споживають електроенергії менше в рази, мають значний термін служби.

LED аналоги світильників ЖКУ