Щоб рослини мали можливість розвиватися і рости в тепличних умовах, необхідна не тільки волога, але і достатню кількість світла.

Для організації необхідного для рослин освітлення, використовуються різні системи освітлення. Світлодіодний світильник для теплиці має масу переваг. Але крім самого світла необхідно враховувати і його склад. Для здійснення процесу фотосинтезу штучне світло має бути максимально схоже на сонячне.

Всі рослини діляться на два види. Перші потребують довгого світлового дня (не менше 12 годин). До них можна віднести часник, капусту, моркву. Друга категорія може обійтися коротким світловим днем (8 годин). Це помідори і кабачки.

Гарне освітлення в теплиці-запорука росту рослин

Активно використовується кілька технологій освітлення теплиць:

 • Досвечивание – застосовується в основному для підвищення фотосинтезу. Робота фітолампи поєднується з сонячними променями
 • Періодичне-дозволяє контролювати вплив денного освітлення і при його нестачі доповнює вплив фітолампи
 • Світлокультура-відбувається повне заміщення сонячних променів штучними

Останній варіант дозволяє значно прискорити процедуру зростання. Крім освітлення в теплицях встановлюють систему клімат-контролю. Таким чином досягається ефективність використання світлодіодного освітлення у вигляді ламп в теплиці.

Перед монтажем лампи або фіто-лампи необхідно ретельно вивчити, як конкретно буде здійснюватися вплив на рослину і чи буде його достатньо. Усередині листя відбувається досить складний хімічний процес. Прості молекули сформовані у великі ланцюжки, які і створюють рослину. Але щоб процес функціонував, необхідно достатня кількість енергії, що випромінюється лампою або світильником, адже для кожної культури воно індивідуальне.

Якщо присутній світловий фон фіто-лампи, то всередині починають працювати біохімічні реакції, в результаті яких відбувається зростання, а також формування плодів. Відсутність необхідної енергії зупинить фотосинтез і заморозить зростання. Освітлення теплиць за допомогою LED лампи дозволяє наситити рослини необхідною кількістю світла, надавши достатньо енергії для зростання.

LED освітлення теплиць

Вимоги до підсвічування парника: яке світло потрібне рослинам

Кожна рослина має свої потреби в енергії світла. Для листя плодових культур, які потім використовуються для вживання в їжу, потрібна менша кількість світлової енергії від фіто-лампи, ніж для фруктів і квітів. Здійснюючи підбір джерела, варто врахувати не тільки потребу в потоці світла, але і в певній спектральної чутливості.

Світлодіодне освітлення теплиць потрібно здійснювати для конкретної ситуації не використовуючи типових проектів. Якщо права частина спектру випромінює велику кількість енергії, то рослина буде краще рости, так як воно більш чутливо до такого джерела.

Світлодіодні фіто-світильники LED для теплиць: як і де застосовуються

Установка LED фіто-світильників актуальна для швидкозростаючих рослин. У цій технології застосовуються діоди, що надають необхідний спектр освітлення для швидкого росту рослин. З їх допомогою досить легко контролювати вироблення світла для різних завдань. Світильник складається з певної кількості світлодіодів і кріпиться на необхідній висоті, щоб забезпечити рослині комфортний зростання. Так як LED лампи дають малу кількість тепла, їх можна розміщувати близько до культур.

Фитосветильники для теплиць

При замовленні освітлення від Українського виробника Еколайт Україна, фахівці компанії розробляють проект освітлення індивідуально, з урахуванням особливостей і специфіки Вашого приміщення.

Світлодіодні стрічки

Це джерело світла являє собою гнучку плату, на якій розміщені світлодіоди і резистори, що забезпечують якісне функціонування. Стрічка зручна для монтажу, так як її можна змотувати в котушку.

Світлодіодна стрічка для теплиць

Використання світлодіодних стрічок для підсвічування рослин в умовах теплиці має ряд переваг:

 • Тривалий ресурс використання ламп, який може досягати 8 років безперервної роботи
 • Мінімальне споживання електрики (в деяких випадках економія досягає 90%)
 • Безпечне використання
 • Простота монтажу
 • Потреба в невеликій напрузі
 • Відсутність сильного нагріву
 • Високий рівень екологічності приладів

Основні переваги світлодіодного освітлення для рослин

Використання світлодіодного освітлення в теплицях має ряд переваг:

 • Економія електроенергії
 • Простота обслуговування і монтажу систем освітлення
 • Безпечна установка і експлуатація приладів
 • Універсальність використання
 • Світлодіодні лампи мають високий рівень світлової віддачі для рослин
 • Відсутність шкідливого впливу на рослини і навколишнє середовище
 • Світлодіоди не забруднюють навколишнє середовище, так як підлягають повторній переробці

Освітлення теплиць здійснюється на конкретні ділянки, завдяки чому значно підвищується формування однорідного світу, а кількість зон з темними місцями зменшується. Світловий потік має спрямованість, а не хаотичне поширення. Втрати світла з лампи на шляху до рослини зводяться до мінімуму.

Компанія Еколайт Україна – це український виробник світлодіодного освітлення. Фахівці «Еколайт Україна» розроблять світлотехнічні розрахунки для Вашої теплиці БЕЗКОШТОВНО.