Прожектор – специфічне світлове обладнання. Сучасним майстрам освітлювачам знайомі багато різновиди пристроїв, які призначені для різних цілей і дають різні ефекти світла.

Нинішній ринок пропонує велику кількість пристроїв самих різних модифікацій і призначення, але самі затребувані світлодіодні прожектори для освітлення сцени купити які не складає великих труднощів, як в звичайних магазинах, так і в Інтернеті.

Типи приладів залежно від їх основних функцій

  • Світлодіодні
  • Зенітні
  • Стежать

Світлодіодний прожектор – це нововведення в зовнішньому освітленні, якому характерна хороша передача кольору. Його внутрішній пристрій включає в себе блок живлення, найпотужніший світлодіод, радіатор і рефлектор, і все це знаходиться в міцному алюмінієвому корпусі.

Зенітні прожектори – потужні прилади зовнішнього освітлення відрізняються можливістю регулювання повороту оптики, як у вертикальній, так і в горизонтальній площинах.

Стежать прожектори – справжнє світлове знаряддя, основна особливість – потужний промінь, який спрямовує і відстежує рухи на сцені під час виступу. Його завдання виділити за допомогою світла фрагмент сцени, де знаходиться головна дійова особа.

Стежать світлодіодні прожектори

У залежності від області застосування в прожекторах передбачена різна оптика і лампи різної потужності. Перед придбанням світлового обладнання, потрібно чітко розуміти, де і як його будуть експлуатувати. Прожектор є самостійним, ефективним технічним приладом, що допомагає організувати ефективний виступ артистів. Людське око досить добре сприймає таке освітлення незалежно від типу світла і його контрасту.

Технічні характеристики

Вибираючи такий прилад необхідно враховувати технічні характеристики і тип прожектора. Залежно від значення цих факторів, освітлювальне обладнання ділять на:

  • Галогенний прожектор працює з використанням ламп розжарювання з буферним газом. Дана продукція відноситься до високотемпературного обладнання, з робочою температурою спіралі до 3000K.
  • Металлогалогенный прожектор – використовують газорозрядні лампи з високим тиском.
  • Прожектор натрієвий, де джерело світла це натрієві лампи з високим тиском за рахунок яких досягається монохроматичне випромінювання.
  • LED прожектор – не містить ртутьвмісних речовин, тому він вважається екологічно безпечним, нешкідливим.

Якщо мова йде про практичність і технічну безпеку приладів, то лідером є саме світлодіодні лампи. Подібне обладнання абсолютно не становлять загрози навколишньому середовищу і здоров'ю людей. Цей фактор спрощує процес утилізації led ламп.

LED світильники для сцени

Можна помітити, що прожектор – це досить складний механізм, у процесі вибору якого має бути закладено чітке розуміння де буде використаний той чи інший апарат. На практиці самий дорогий прилад виявляється самим рентабельним і економічно вигідним, витрати на придбання швидко покриє економія на електроенергії.