Щоб організувати освітлення ділянки заміського будинку потрібно продуманий підхід і план. Мова не тільки про ландшафтний дизайн, але і про надійність електричного обладнання.

Коли люди повертаються у вечірній час, їм потрібно висвітлювати шлях до будинку.

На ринку освітлювальних приладів є величезний вибір різних вуличних світильників для заміського будинку і прилеглих територій.

Освітлення воріт і хвіртки

Як кажуть, театр починається з вішалки, а приватний будинок – з воріт. Навіть якщо на вулиці вже є ліхтар на бетонному стовпі, ворота або хвіртки теж можна обладнати світильниками. Для цього завдання найкраще підійдуть невеликі світильники торшерного типу, які кріпляться до паркану поруч зі входом.

Включення і виключення цих світильників можна організувати за допомогою сутінкових датчиків або простого вимикача. Також дуже бажано встановити перед воротами датчик руху. Так буде зручніше їх відкривати, та й взагалі на душі спокійніше, коли світло. А ще завжди можна буде дізнатися, що біля воріт хтось є.

Освітлення шляху від воріт до будинку

Ідеальним рішенням для декорування під'їзної дороги можуть бути розташовані уздовж неї торшерні світильники, стилізовані під вінтажні газові ліхтарі. Вони випромінюють м'яке світло і створюють приємне відчуття затишку, навіть якщо зараз зима. Для них краще вибрати високі опори.

Декоративне освітлення доріжок

Освітлення садових доріжок

Доріжки, що ведуть, наприклад, уздовж двору, зазвичай вузькі. Тому їх світло може бути тьмяним. Воно не покликане висвітлити весь простір навколо, а лише підказує шлях, уберігає від випадкового попадання каменю під черевик. Так що цей тип дачної інфраструктури краще оформити невисокими світильниками, оснащеними розсіювачами. Такі світильники встановлюються вздовж доріжок через кожні 5 метрів.

Як і вуличні світильники біля воріт, їх можна оснастити датчиками руху. Ліхтарі будуть загорятися по одному в міру наближення до них і гаснути в міру віддалення від них.

Освітлення господарських будівель

Напевно буде непоганою ідеєю встановити ще один світильник над вхідними дверима в битовку. Так як сараями користуються не щодня, то якийсь яскраве світло тут не потрібен, досить енергозберігаючої лампочки потужністю в 20 Вт-у них великий термін служби, і вони дуже економічні.

Освітлення заднього двору

Господарські люди, у яких є власний будинок, часто ведуть на задньому дворі будь-які роботи своїми руками. Часом вони не помічають, як швидко летить час, на вулиці темніє, а справи ще не закінчені. Щоб працювати в темний час доби, а взимку можна було ввечері принести дров додому, простору потрібен хороший ліхтар.

Для цього відмінно підходять потужні прожекторні ліхтарі зі світлодіодними лампами.

Встановлюються такі світильники на стіни сараїв і мають пристойну дальність падіння променів світла.

Освітлення Альтанки

Іноді хочеться розслабитися ввечері після важкого дня і посидіти в затишній прибудові, послухати звуки природи, поїсти з сім'єю, поговорити. Для створення романтичної обстановки підійде будь світильник з опаловим розсіювачем, а в якості освітлювального приладу може виступати енергозберігаюча лампочка.

Освітлення альтанки

Класифікація ламп

В залежності від використовуваного типу світильника буде різна потужність і дальність світла, а також термін його служби і витрати на електроенергію.

 • Лампи розжарювання. Суть роботи полягає в нагріванні вольфрамової нитки в інертному газі до надвисокої температури, в результаті чого виникає світіння. Потужні, але споживають багато енергії.
 • Галогенні. Ті ж лампи розжарювання, в які додають пари галогенів. Таким чином термін служби підвищується в кілька разів.
 • Газорозрядні. Найпоширеніший тип ламп у вуличному використанні. Працює за принципом електричної дуги, яка утворюється між двома електродами в ртутної атмосфері.
 • Металогалогенні. Різновид ламп високого тиску. Відрізняється від інших представників тим, що в колбу лампи додаються спеціальні добавки деяких металів.
 • Ксенонові. Яскрава лампа денного світла. Принцип той самий: електрична дуга світиться в ксеноновій атмосфері.
 • Люмінесцентні. Електричний розряд у ртутних парах створює ультрафіолетове випромінювання, яке стає видимим при додаванні певних хімічних речовин.
 • Світлодіодні. Дорогі, але дуже економічні і яскраві лампи. Не містять в складі шкідливих ртутних сполук і інших газів, тобто дуже екологічні в разі поломки.

Типи вуличних світильників

 • Настінні. Монтуються на стіну будівлі. Висвітлюють тільки територію перед собою.
 • Підвісні. Кріпляться до стелі, або до стіни за допомогою анкера.
 • Торшерные. Найпопулярніший тип вуличних світильників. Являє собою лампу з плафоном або без на люстрі. Площа покриття світлом залежить від висоти торшера і потужності лампи.
 • Вбудовані. Встановлюються всередину стін, стель, підлог. Для них потрібно попередньо підготувати місце монтажу.
Садові світильники

Як вибрати вуличний світильник

Вуличні світильники працюють в непостійних умовах. Щоб згодом не мати проблем з енергомережею, потрібно скористатися деякими рекомендаціями щодо вибору світильників.

Для освітлення вологих місць, таких як басейни або газони з зрошувальними системами знадобляться електроприлади з класом захисту від води і пилу IP68. Вуличні світильники, що знаходяться під дощозахисним плафоном або навісом, то вистачить і класу захисту IP44.

Для захисту від удару електричним струмом потрібно купувати світильники зі зниженою напругою-12-24 В. для їх підключення потрібен спеціальний трансформатор.

Вуличні світильники – це не тільки світло, але ще й елемент декору ландшафтного дизайну, тому дуже важливо, щоб вони підходили до загального вигляду двору.