Огляд офісного світлодіодного світильника з призматичним светорассеивателем ecospace від компанії «Еколайт Україна»

Цікаво, в даний момент на українському ринку світлотехніки знаходиться величезна чисельність, як виробників, так і простих перекупників, що пропонують світлодіодні офісні світильники. Навісні, накладні, вбудовані... При цьому їх велика кількість так велике, що покупець входить в замішанні. Як свідчить маркетингове дослідження від компанії Google, якщо людині рекомендувати обрати з 500 різновидів продукту лише один варіант, він взагалі не вибере ні одного, або підбере 1й ліпший. Тому компанія «Еколайт Україна» вирішила надати повноцінну інформацію для остаточного покупця, яка допоможе не тільки підібрати правильний LED світильник, однак і орієнтуватися у всіх нюансах того або іншого світлотехнічного продукту.

Вітаємо Вас, шановні читачі! У досліджуваному LED світильнику є не тільки органічний дизайн, однак і дуже унікальні рішення, які ніяк не гріх іменувати «неповторними». Легкий і в теж час досить тонкий, найвища (для даної технології) світлова ефективність, стандартний тип КСС для офісного освітлення... Проте давайте розглянемо ближче світлодіодне освітлення. Почнемо з зовнішнього огляду зразка світильника, тільки що надійшов до нас в офіс з нашого виробництва.

Креслення світлодіодного офісного світильника ECOSPACE EL-ДВО-12-024-0452-20Х

Світильник володіє досить високою світловою ефективністю для даного конструктивного рішення. Одночасно з цим, він володіє малою товщиною (15 мм) і мінімальним для його характеристик вагою.

У цілому, виріб дуже збалансовано за своїми параметрами, хоча і має ряд недоліків. Один з рекомендованих застосувань — місцеве освітлення кабінетів, робочих кімнат, офісів, залів для нарад і інших приміщень адміністративних будівель.

Світильник володіє високою світловою віддачею для конструктиву типу світильників ЛВО 4х18 . В тому числі, товщина всього лише 70 мм, так і вага 2,5 кг роблять світильник дуже практичним.

Загалом, світильник спроектований, збалансовано для своїх характеристик, але не без того, має не великий ряд недоліків. Компанія «Еколайт Україна» рекомендує застосовувати дані світлодіодні світильники для загального освітлення кабінетів, офісів, конференц-залів, кабінетів, та ін. адміністративних приміщень.

Плюси

Хороша рівномірність яскравості на освітлюваної площини. Світильник гарантує вищу рівномірність освітленості на робочій площині для різної висоти підвісу. Стандартне підключення до мережі 220В/50Гц і дуже простий монтаж в стелі типу «Армстронг» або за допомогою набору монтажних дюбелів (в комплекті) на будь-яку поверхню. Невелика товщина світильника дає відчуття «невагомості» і непомітності системи освітлення на стелі.

До того ж, вага світильника рекордно малий у порівнянні з продуктами схожого типу світильників інших виробників.

Стандартна косинусні форма КСС для офісного освітлення. Світловий потік направлений в нижню півсферу, при цьому кут розкриття світлового променя досягає 120°.

Мінуси

Захисне скло і світлодіоди при деяких погодних умов стають джерелами статичної напруги, через це можливе налипання пилу і маленьких смітинок. Підтримуйте чистоту в своїх приміщеннях, щоб уникнути забруднення оптичної частки світильника.

Візуальне вивчення

Як продемонстрував зоровий огляд, принцип роботи світильника ґрунтується на вертикальному освітленні через плоский призматичний светорассеиватель розміром 595х595мм, на робочу освітлювану поверхню. Даний принцип стандартний для офісного освітлення. Потрібно визнати, подібне рішення досить таки стандартне і найбільш ефективне.

Світлорозсіювач напівпрозорий, призматичний, виключає ефект засліплення. Під ним розташовані світлодіоди (225шт.) на 15 алюмінієвих платах. Дане рішення дозволило домогтися максимальної світловіддачі і ефективного світлорозподілу. Все це закривається пофарбованої в білий колір, металевою рамкою.

 Світлодіодний офісний світильник ECOSPACE EL-ДВО-12-024-0452-20х крупним планом.

Корпус світильника зі сталі. Перераховані деталі світильника скріплюються за допомогою гвинтів.

LED смуги всередині корпусу стельового світильника
Кріплення рамки офісного світильника

Джерело живлення власної розробки розташоване всередині світильника. З зовнішньої частини світильника короткий 3-х жильний кабель з клемної колодкою для підключення до мережі живлення.

Блок живлення світильника для стелі
Клеми підключення 220 В
Кабель підключення світильника для стелі

Світлодіоди японської компанії NICHIA. Вони напаяні на алюмінієві друковані плати, які приклепані до сталевого корпусу світильника. Такий підхід дозволяє заощадити на дорогому алюмінієвому корпусі при майже такому ж значенні відводу тепла від світлодіодів.

Квадратний led світильник
Корпус і рамка світильника

Джерело живлення – це серце світлодіодного світильника і розташовується в одиничному пластмасовому корпусі.

Джерело живлення Еколайт Україна
Плата блоку живлення Еколайт

В цілому, конструкція досить проста, продумані багато деталей, проте не позбавлена недоліків. Одним з яких є використання напівпрозорих торцевих кришок, що служить джерелом підвищеної блескости і габаритної яскравості. Конструкція оптичної системи також є джерелом зорового дискомфорту, так як не забезпечує обмеження габаритної яскравості в зоні слепимости. З іншого боку зазначені недоліки можуть бути усунені.

На наш погляд, судячи з конструктивного виконання, одним з варіантів застосування цього світильника може бути використання системи комбінованого освітлення, як місцеве освітлення кабінетів, робочих кімнат, офісів, залів для нарад і інших приміщень адміністративних будівель.

В цілому, система світильника досить проста, продумані майже всі деталі.

На наш погляд, цей світлодіодний світильник ідеально підходить для загального освітлення кабінетів, офісів, конференц-залів, кабінетів, та ін. адміністративних приміщень.

випробування

Перейдемо до викладу підсумків вимірювань електро, світлових та теплових параметрів світильника, які були отримані в науково-дослідному центрі випробувань електричних ламп та технологічного обладнання державного підприємства «Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації». Заміри велися на атестованому і каліброваному обладнанні.

Електроживлення зразка і виміри його характеристик проводилися за допомогою спеціального комбінованого приладу. Було підібрано напруги живлення 220 В.. Споживана потужність світильника склала 23,9 Вт. Коефіцієнт потужності - 0,98. Дані виміри говорять про непоганий технічний рівень застосовуваного Джерела живлення світлодіодів.

Час виходу світильника в робочий режим - 15 хв. Світловий потік склав 2950 лм. Відповідно ефективність світильника склала 122 лм\Вт. Даний світильник б'є рекорди по ефективності.

Колірна температура склала 4139К, а спільний індекс передачі кольору – 81,1.

Коефіцієнт вібрацій освітленості склав всього лише 1,7%.

Фото протоколів.

Світлотехнічний розрахунок

Був створений лабораторією IES-файл світильника і проведені підрахунки освітлення різних типів приміщень в програмі DIALux. У розрахунку брали участь 3 приміщення: 5х4 м (офіс 1), 6х8 м (офіс 2), 8х12 м (офіс 3). Висота підвісу світильників у всіх варіантах – 3 м. Робоча площина на висоті 0,8 м. Коефіцієнти відображення стінок, стелі і підлоги — звичайні згідно з програмою DIALux. Коефіцієнт зменшення 1,00. Так як світильник для робочого освітлення, то застосовуємо його для освітлення величезного столу, встановленого в центрі офісу. Таким чином, оглядаємо варіанти робочого освітлення для офісів і залів засідань. Габарити столу для офісу 1 - 3х1,5м, а для офісів 2 і 3 — 5х2,0 м і 8х2,0 м.

 офіс 1, два світильники. Висота столу 800мм. Висота підвісу світильників 3м. Офіс №1, 2 шт. світильника. Висота столу 800мм. Висота підвісу світильників 3м.

Результати розрахунку робочого освітлення на робочому столі для офісу 1

Нормована освітленість, лк

Розрахункова мінімальна освітленість на столі, лк

Розрахункова максимальна освітленість на столі, лк

Розрахункова середня освітленість на столі, лк

300

293

373

339

Кількість світильників-2; питома приєднана потужність: 0,86 Вт / м2.

 приміщення 2, два світильники. Поздовжня вісь світильників спрямована уздовж столу. Приміщення №2, 6 шт. світильників. Поздовжня вісь світильників спрямована уздовж столу.

Результати розрахунку робочого освітлення на робочому столі для офісу 2

Нормована освітленість, лк

Розрахункова мінімальна освітленість на столі, лк

Розрахункова максимальна освітленість на столі, лк

Розрахункова середня освітленість на столі, лк

300

318

410

351

Кількість світильників-6; питома приєднана потужність: 3,00 Вт / м2.

Світлотехнічний розрахунок офісу Приміщення №3, 15 шт. світильників. Поздовжня вісь світильників спрямована уздовж столу.

Результати розрахунку робочого освітлення на робочому столі для офісу №3

Нормована освітленість, лк

Розрахункова мінімальна освітленість на столі, лк

Розрахункова максимальна освітленість на столі, лк

Розрахункова середня освітленість на столі, лк

400

356

447

408

Кількість світильників-15; питома приєднана потужність: 3,75 Вт / м2.

Отже, робимо висновок, дана система освітлення, побудована на основі світлодіодних світильників ECOSPACE EL-ДВО-01-024-0452-20Х, задовольняє вимоги норм освітленості України ДНБ 2015.

Так само, зверніть увагу на вуличні світлодіодні світильники.