Освітлення двору, присадибної ділянки або майданчика перед офісом звичайною лампочкою, закріпленої на стовпі, навряд чи когось здивує. Використання декоративних світильників створює комфорт в нічний час і служить важливим компонентом ландшафтного дизайну.

Вимоги до вуличного освітлення

Зовнішні освітлювальні прилади вимагають особливого до вибору, монтажу, планування та експлуатації. Схильність до перепадів погоди, складні умови використання, велика площа освітлення посилюють технічні та дизайнерські вимоги до проектування, налагодження обладнання:

 • Зовнішня система повинна враховувати вологість, скачки температури, запиленість освітлюваної ділянки, інші погодні характеристики
 • Дизайнерські розробки використовують незвичні лампочки з напругою 12, 24 В, світлодіодні варіанти, що вимагає застосування понижуючих пристроїв (трансформаторів)
 • Протяжність і умови експлуатації кабельно-провідникових елементів змушують ретельно розраховувати споживану енергію, підбирати відповідні технічним нормам компоненти
 • Купити декоративні вуличні світильники необхідно відповідно до обраного стилю
 • Дерева, доріжки, басейн або ставок підсвічуються різними по виконанню і висоті установки приладами

Вибір складових компонентів планується з урахуванням ймовірного переміщення вуличних світильників в процесі експлуатації.

Декоративне світлодіодне освітлення

Джерела світла

Лампи для вуличного освітлення представлені великому асортименті. Вуличні світильники оснащуються наступними джерелами світла:

 • Звичайні лампи розжарювання
 • Галогенні
 • Світлодіодні
 • Енергозберігаючі
 • Лампи, що живляться енергією від сонячних батарей

При виборі джерел світла враховуються: економія, дизайн, зручності заміни, експлуатації і терміну використання.

Лампи розжарювання прості і доступні, але служать короткий період і споживають багато електроенергії.

Енергозберігаючі виправдовують високу вартість довговічністю і економічністю.

Живлення від сонячних батарей збільшує мобільність, простоту монтажу, підкуповує відсутністю витрат при експлуатації.

Економічні і різноманітні за формою виконання світлодіодні варіанти дають можливість домогтися оригінальних світлових ефектів на освітлюваної території.

Різновиди

Вуличні світильники відрізняються різноманітністю форм, дизайнерських рішень і кольоровою гамою. Прийнято розрізняти кілька основних варіантів:

 • Настінні
 • Торшерного виконання
 • Підвісні
 • Плаваючі
 • Грунтові
 • Вбудовувані
Плаваючі led світильники

Настінні

Поширений варіант освітлення. Форми виконання таких світлових приладів різноманітні. Настінні світильники відрізняються:

 • Надійністю кріплення
 • Простотою монтажу
 • Зручністю ремонту і заміни ламп

Декоративні варіації часто застосовують для освітлення стін будівель і вхідних дверей, альтанок, гаражів. Традиційні прожектори різної форми використовують для контролю за територією, підсвічування віддалених ділянок в охоронних цілях.

Торшерные вуличні світильники

Торшерне виконання

Вуличні ліхтарі цього типу – класика зовнішньої світлотехніки. Традиційна стійка, яку вінчає плафон, дозволяє висвітлити навколишній простір без ефекту світла, що б'є в очі. Ринок освітлювального обладнання пропонує масу варіантів конструкцій з металу, дерева, сучасних матеріалів.

Існують моделі з одним або декількома плафонами. Форма і забарвлення можуть бути різними. Плафони можуть розташовуватися як на рівні, так і на відстані один від одного.

Потік світла торшерных світильників спрямований вертикально вгору, що дає можливість створення ефекту приглушеного освітлення.

Підвісні led світильники

Підвісні

Підвісні вуличні світильники не вимагають витрат часу на монтаж. Декоративні варіанти встановлюють в альтанках, на терасах, поруч з басейнами. При їх застосуванні необхідно враховувати можливість сильного вітру.

Вуличні ліхтарі на підвісці зручно використовувати для підсвічування дерев, високих чагарників.

Плаваючі

Прибудинкова ділянка, офісна територія набувають неповторний колорит, якщо розташовані на них басейн або ставок підсвічені водонепроникними світловими приладами. Популярні плаваючі кулі або півкулі ефектно виглядають на поверхні води, поєднуючи підсвічує ефект з ореолом таємничості і очікування дива. Існують підводні різновиди плаваючих світильників.

ґрунтові світильники

Грунтові

Такі світильники встановлюють безпосередньо в грунт або дорожнє полотно. Для захисту від механічних пошкоджень встановлюють декоративні решітки, накладки, огорожі. Непомітні вдень, у вечірній час вони ефектно виглядають, дають спрямований потік світла в потрібному напрямку. Грунтові вуличні світильники вказують напрямок і контури садових доріжок, підсвічують дерева, чагарники.

Вбудовувані

Вуличні світильники подібного роду затребувані і популярні. Їх можна вбудувати в будь-яку поверхню, оснастити скульптуру в саду, колодязь, стінку басейну або альтанки. Малопомітні, зливаються з обрисами містять їх предметів, декоративні світильники розставляють світлові акценти в різних ландшафтних компонентах. Світлові прилади монтують не тільки в абсолютно рівні поверхні, але і вбудовують у скульптурні композиції, декоративні камені, елементи зовнішнього інтер'єру.

Декоративні світильники виконують функції освітлення і надають оригінальний колорит навколишнього ландшафту. Природні камені із вмонтованими джерелами світла, викладені уздовж садової доріжки, висвітлюють стежку і вказують напрямок руху в темряві. Часто незвичайність форми або кольору світильника від виробника, подають оригінальні ідеї по прикрасі прибудинкової території.

Світлодіодні світильники

Вуличні ліхтарі на похилених стовпах з мляво мерехтливими лампами відходять у минуле. Інноваційні технології дозволяють забезпечити декоративні світильники практичними і продуктивними світлодіодними лампами. Рентабельність, високий рівень освітлення, безпека – безперечні переваги таких електричних приладів.

Світлодіоди відрізняються великим терміном служби, ефективним тепловідводом і високими технологічними якостями. Оптична поверхня створена з міцного полікарбонату, що підвищує його зносостійкість і довговічність.

Вуличні декоративні світильники на світлодіодах можуть бути забезпечені датчиками руху. Це істотно знижує витрату електроенергії і підвищує комфорт експлуатації.

Вуличні світильники з сонячними батареями

Вуличні ліхтарі з сонячними батареями

Альтернативні джерела живлення гармонійно вписуються в будь-який ландшафт. Відсутність кабелів підключення один з позитивних моментів їх використання. Вуличні ліхтарі на сонячних батареях не залишать власників без нічного освітлення. Ними можна освітлювати вулиці, парки, територію заміського будинку та інші об'єкти.

Такі прилади мають незаперечні переваги:

 • Економічність
 • Простота збірки і установки
 • Низька вартість
 • Оригінальний дизайн
 • Автоматичне включення, відключення
 • Стійкість до негативних природних впливів
 • Наявність вбудованого акумулятора
 • Широкий асортимент декоративних моделей
 • Великий діапазон потужностей

Асортимент світильників на сонячних батареях постійно розширюється. Прикраса ними ландшафту доступно, вигідно і сучасно.